هر دم با پروردگار

*در لحظه شادي، پروردگار را ستايش کن. حمد و سپاس مخصوص اوست و هيچ کس و هيچ چيز در مرتبه او شايسته ثنا نيست.
*در لحظه سختي، فقط از خداوند کمک بخواه. او بهترين فريادرس است و هميشه با ما و در کنار توست.
*در لحظه حيراني و گمراهي، فقط خدا را جست و جو کن. او هدايت گر به سوي نعمت هاست. راه درست را از او بخواه چرا که تنها او از پيدا و نهان باخبر است.
*در لحظه آرامش، معبود را مناجات کن. او تنها اجابت کننده دعاهاست. براي همه دعا کن به خصوص براي کساني که در حقشان بدي کرده اي و همينطور براي کساني که با تو مشکل دارند و در آخر، براي خواسته هاي خودت دعا کن، او همه را گوش مي دهد.
*در لحظه نا اميدي، اميدت به خدا باشد. او اميد نااميدان است و هميشه به ياد داشته باش که "اين نيز بگذرد."
*در لحظه تنهايي، پروردگار را صدا بزن. او هيچ وقت بنده اش را تنها نمي گذارد. همين الان مي تواني حضورش را در کنارت حس کني. فقط کافي است صدايش بزني. او تنها يار تنهايي هاست.
*در لحظه نياز، حاجت خود را از درگاه خالق هستي طلب کن زيرا "نتيجه طلب از خلق اگر روا شود منت است و اگر نه ذلت، در حالي که طلب از او اگر برآورده شود نعمت است و اگر نه حکمت." و به خاطر داشته باش که او بي نياز مطلق است.
*در لحظه هاي دردناک، به خداوند اعتماد کن. او بهترين معتمد است و هرگز پشت تو را خالي نمي کند. براي هر دردي درماني انديشيده است.
*در لحظه موفقيت، از خدا فزوني ايمان بخواه و بدان که اين مرحله نيز پايان راه نيست بلکه آغازي است براي برداشتن گام هاي بعدي. در هر قدم بر ايمان خود بيفزا.
*در لحظه دلشکستگي، دلت را به خدا بده. او بهترين مونس است، هميشه براي تو وقت دارد و هيچ گاه دل تو را نمي شکند.در لحظه عاشقي، خالق عشق را در نظر داشته باش. بايد از عشق زميني به عشق آسماني رسيد.
*در لحظه نگراني و دلواپسي، از ذکرش غافل نشو چون "ياد خدا آرام بخش دل هاست." همه چيز در حيطه قدرت و کنترل اوست. پس توکلت فقط به خدا باشد. کارها را به او بسپار تا زمان انتظار به آخر رسد.
*در لحظه پيروزي، از معبود، تواضع و فروتني طلب کن. از غرور بپرهيز که بزرگ ترين اشتباه است.
*در لحظه شکست، مطمئن باش خداوند دست تو را گرفته است و نمي گذارد زمين بخوري مگر آن که خودت دست او را رها کني. هر شکستي بايد مقدمه اي براي پيروزي باشد.
*در لحظه ضعف و ناتواني، از قادر مطلق توانايي بخواه. هيچ چيز براي او غير ممکن نيست.
*در لحظه کار، به خدا تکيه کن. او محکم ترين تکيه گاه و پشتيبان است. هر کاري را با نام او شروع کن. بکوش، پشتکار داشته باش، سپس همه چيز را به خدا واگذار کن. کسي که خود حرکت مي کند، خداوند به او برکت مي دهد.
*در لحظه تاريکي، با نور کلامش دلت را روشن کن و آن را مايه برکت و روشنايي زندگي خود قرار بده.در لحظه پريشاني، به خداوند پناه ببر که او امن ترين پناهگاه است.
*در لحظه دلتنگي، با معبود خود راز و نياز کن. او داناي اسرار نهان و محرم رازهاست.هميشه و در هر حال پروردگار را با صداي آرام و با احترام بخوان. او قدرت و ظرفيت انجام هر کاري را دارد. توجه ات را از خود و خلق برداشته و به وي معطوف کن. خداوند تو را عاشقانه، بدون هيچ قيد و شرطي دوست مي دارد و هيچ چيز نمي تواند از شدت اين عشق بکاهد. او در لحظه هاي خواب و بيداري، اضطراب و آرامش، کار و تفريح و خلاصه در هر موقعيت و شرايطي مراقب تو و لطفش شامل حالت است. به معبود بينديش، ايمانت را محکم کن و از او آمرزش بخواه. همه چيز درست مي شود. *
/ 11 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهرداد

مادر نامم چه بود؟ آيا هرگز کودک بوده ام؟ دلم برای کودکی ام تنگ است! بوی سوختن دلم، همه جا پيچيده است! که بود که می پرسيد:بی قراری يعنی چه؟ نگاه کن! بيقراری يعنی من يعنی من!

خلود

... ... سر به ایوانش زدم او صدایم را شنید بین گنجشکان من یک نفس تااو پرید * قلب من یک قاصدک او چنان نوری عظیم شرم مانده در تنم از زمانهای قدیم ... ... فریبا شش بلوکی ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ مرا بخوانيد تا شما را اجابت کنم... حتی اگر تنها ترين تنها ها باشم بازم تنها نيستم چون خدا هست.... ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ شاد باشيد

پريا

روشنی طلعت تو ماه ندارد پيش تو گل رونق گياه ندارد گوشه ابروی توست منزل جانم خوشتر از اين گوشه پادشاه ندارد سلام دوست عزيز مطلب قشنگی بود . واقعا وقتی آدم به خدا نزديک می شه اونوقته که معجزه رخ می ده. فقط یه چیزی میخوام بگم که اگه رعایتش کنی تاثیرشو تو زندگیت می بینی همونطور که من دیدم: ---خدا را با اسماء الحسنی بخوان---- ممنون که به کلبه درويشيم اومدی . موفق باشی يا علی

mm312

سلام. خوبی؟. بابا تحويل نميگيری که باز؟!. بهرحال موفق و شاد باشی.

ستاره

سلام عزيزم با خواندن متنت خيلی آرامش يافتم چون در زمانی آنر خواندم که سخت نياز به همدمی صبور و دلسوز داشتم و گفته هايت آرامم کرد و تسکينی بود برای زخم عميقی که سوزشش مرا بی تاب کرده بود موفق باشی و از اين که بهم سر زدی ممنونم

lady-birdکفشدوزک

سلام واقعاْ بهترين کاره چون نتها کيس که هميشه هوای آدم رو داره خداست ... من آپ کردم و منتظر شمام با يه شاحه گل ناقابل

متين

سلام خدای خوبی داريم. ای کاش منم خدای خوبی برای آدمکم باشم...

mm312

سلام و روز بخیر. به روز نيستی که دوست من؟!

lady-birdکفشدوزک

سلام خوبيد ؟؟؟ بازم من دير اومدم شرمنده . مطلبتون خيلی زيباست. مثل هميشه موفق باشيد من آپم منتظرتونم